UWAGA NA FAŁSZYWYCH FACHOWCÓW

UWAGA NA FAŁSZYWYCH FACHOWCÓW

 

 

Prosimy osoby starsze o czujność – pojawili się nowi oszuści, tym razem podający się za specjalistów. Ofiarą fałszywego hydraulika padła niedawno 83-letnia mieszkanka Osiedla Sudeckiego.

Do starszej pani przyszedł hydraulik. Miał plakietkę, narzędzia, twierdził, że szuka przecieków w budynku. W trakcie, gdy rzekomy fachowiec sprawdzał instalacje, pojawiła się kobieta, do której hydraulik zwracał się „pani kierownik”. Chciała rozmienić 200 zł. Starsza pani zaczęła szukać pieniędzy i niestety pokazała oszustom, gdzie je przechowuje. Po ich wizycie odkryła, że z mieszkania zniknęło 2770 zł.

Przypominamy, by zachować wyjątkową ostrożność w takich sytuacjach, najlepiej wykonać najpierw telefon do rodziny lub kogoś bliskiego.

Jeśli mieszkamy w mieszkaniu spółdzielczym lub posiadającym administratora– zadzwońmy do siedziby administracji by upewnić się, czy zlecała jakiekolwiek kontrole hydraulików, gazowników, elektryków itp.

NIGDY nie należy przekazywać żadnych pieniędzy obcym osobom – nawet jeśli twierdzą, że są znajomymi np. wnuczka, który nagle uległ wypadkowi.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach