DZIAŁKOWICZU NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ

DZIAŁKOWICZU NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ

Świdniccy policjanci apelują do właścicieli ogródków rekreacyjnych, altanek działkowych o niepozostawianie swojego mienia bez nadzoru, a także o „sąsiedzką czujność”.

Warto pamiętać przysłowie, że „okazja czyni złodzieja”. Okres letnio- jesienny sprzyja spędzaniu czasu na działkach i ogródkach. Fakt ten wykorzystują także przestępcy, którzy bez skrupułów kradną pozostawione tam wartościowe rzeczy. 

 

Przypominamy, że najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie swojej własności, ponieważ to najlepiej uchroni przed ryzykiem stania się ofiarą przestępstwa. Policjanci w codziennej służbie podejmują działania mające na celu ograniczanie tych zjawisk, jednak najważniejsze jest zaangażowania samych działkowców w bezpieczeństwo swojego mienia. Dlatego apelujemy do działkowców:

Dokonujcie częstych kontroli działek swoich i sąsiadów 

Interesujcie się nieznanymi samochodami, które parkują w okolicy, zapisujcie ich numery rejestracyjne, a uwagi przekazujcie do najbliższej jednostki policji lub dzielnicowego

Zadbajcie o bezpieczeństwo waszego mienia pozostawionego w altanach, domkach letniskowych poprzez zakładanie solidnych zamków w drzwiach, montaż okiennic i wzmocnienie ościeżnic, jeśli mamy możliwość warto zamontować oświetlenie altanki na czujnik ruchu. 

Po pracy umieszczajcie narzędzia w zabezpieczonych schowkach

 

Oficer Prasowy KPP Świdnica

sierż. szt. Magdalena Ząbek